1914 Yılından Bu Yana Dünyanın 1 Numarası Olmaya Devam Ediyorlar

1914 Yılından Bu Yana Dünyanın 1 Numarası Olmaya Devam Ediyorlar

1914 Yılından Bu Yana Dünyanın 1 Numarası Olmaya Devam Ediyorlar

1914 ‘teki kuruluşundan bu yana, Brezilya milli futbol takımı sürekli olarak dünyanın en büyük futbolcularından bazılarını üretti. Oyunun başlangıcından günümüze kadar, Brezilyalı futbolcular etkilerini sporda duyurdular ve ülkelerinin kazanan kültürüyle eşanlamlı hale geldiler. Joybet

Brezilya milli takımının ilk yıldızı 1953 ‘te ilk çıkışını yapan Garrincha’ydı. Büyüleyici driblingleri, kontrolü, tekniği ve bitirişi futbol oyununa ve iki Copa Brazil unvanı, bir Copa America unvanı ve Dünya Kupası zaferi de dahil olmak üzere sayısız başarısına hükmetti ve haklı olarak onu tarihteki en büyük Brezilyalılardan biri olarak taçlandırdı.

Doksanlı yıllara gelindiğinde, Brezilya’nın altın forvet oyuncusu Romário milli takım için oynadı ve 1989 ‘da Copa América’yı ve 1994’ te Dünya Kupası’nı kazandı. Romário dönemi, Brezilya’nın oyunu nasıl oynayacağının planını belirledi ve zarif ve ölümcül finişi ile dünyanın her yerinden hayranları büyüledi.

2000 ‘li yıllarda iki Brezilyalı yıldız, Ronaldinho ve Kakà’nın Seleção’nun yeni futbol markasını somutlaştırmasıyla dünya futbol yıldızı oldu. Ronaldinho ile Brezilya’nın oyun tarzı devrim yarattı ve yenilikçi ve inanılmaz yetenekli oyunuyla rakipleri, izleyicileri ve yorumcuları şaşırttı. Brezilya için 97 kez kapanan Kakà, sansasyonel geçişi ve oyunun temposunu belirleme yeteneği ile tamamen farklı bir şey sundu.

Bugün, Neymar Jr, Brezilya futbolunda spot ışığına komuta ediyor. 2010 FIFA U -17 Dünya Kupası’ndaki olağanüstü performansından bu yana, milli takımın güçlü bir gücü oldu ve onları 2018 Dünya Kupası’nda kaptan olarak çeyrek finale ulaştı. Muhteşem hedefler yaratma yeteneği ve liderliği ona Brezilya Kralı unvanını kazandırdı.

Spor