Amatör Kulüpten Yükselen Mükemmel Bir Başarı Hikayesi Kerem Aktürkoğlu

Amatör Kulüpten Yükselen Mükemmel Bir Başarı Hikayesi Kerem Aktürkoğlu

Amatör Kulüpten Yükselen Mükemmel Bir Başarı Hikayesi Kerem Aktürkoğlu

Kerem Aktürkoğlu, Türk futbolcu ve Galatasaray Spor Kulübü’nün yetiştirdiği genç oyunculardan biridir. 1999 doğumlu olan Aktürkoğlu, sağ kanatta ve forvet olarak görev yapmaktadır. Kariyerine Galatasaray altyapısında başlayan Kerem Aktürkoğlu, 2018 yılında A takıma yükselerek profesyonel kariyerine adım atmıştır. Ancak ilk sezonunda pek fazla şans bulamayan oyuncu, 2019-2020 sezonunda kiralık olarak Boluspor’a gönderilmiştir. Boluspor’da gösterdiği performans ile dikkat çeken Kerem Aktürkoğlu, sezon sonunda tekrar Galatasaray’a geri dönmüştür. meritking

Kerem Aktürkoğlu’nun futbolculuk kariyeri boyunca en büyük hedefi ise Galatasaray formasıyla şampiyonluk yaşamaktır. Kulüp bünyesindeki vizyoner çalışmaları ile de dikkat çeken Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray Futbol Akademisi’nde öğrenci olarak eğitim görmüştür.

Bu sayede sadece futbola değil, sosyal ve akademik hayatına da önem veren genç oyuncu, yardım çalışmalarına da aktif olarak katılmaktadır. Kerem Aktürkoğlu’nun sanatsal ve müzikal yönleri de mevcuttur. Gitar çalmayı seven oyuncu, boş zamanlarında müzik yaparak stres atmayı tercih etmektedir. Ayrıca oyuncunun tiyatroya ilgisi de vardır ve bu konuda eğitim almıştır.

2020-2021 sezonu başında ise teknik direktör Fatih Terim’in kadrosunda yer bulan Aktürkoğlu, zaman zaman şans bulduğu maçlarda Galatasaray formasıyla etkili performans sergilemiştir. Özellikle UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan Glasgow Rangers maçında gösterdiği performans taraftarlar tarafından övgü toplamıştır.

Kerem Aktürkoğlu, genç yaşına rağmen hırslı ve çalışkan bir futbolcu olarak bilinmektedir. İleriki yıllarda kariyerinin daha da parlak olacağına inanılan oyuncu, milli takımda da forma giyme potansiyeline sahip bir futbolcudur.

Spor