Baskılı Plastik Poşet Çeşitleri

Baskılı Plastik Poşet Çeşitleri

Plastik poşet ya da naylon poşet olarak adlandırılmakta olan poşetler polietilen hammaddesinden üretiliyor. Üretilen poşetlere sonrasında baskı makinesi aracılığı ile birlikte firmaların, özel şirketlerin kendi özel basımları yapılmaktadır. Baskı sonrasında da kesim işlemleri gerçekleştiriliyor ve kullanıma hazır hale geliyor.

Ülkemizde en çok plastik tüketimi mağaza ve gıda sektöründe olmaktadır. Mağaza poşeti ve Market poşeti birden fazla modelde üretimi yapılıp kullanılmaktadır. 

Baskılı Poşet Modelleri

Baskı işlemleri sonrasında gerekli paketleme işlemleri gerçekleştirilerek siparişler tamamlanabiliyor. Baskı plastik poşetler çok çeşitli olabiliyor. El geçmeli modeller gibi plastik poşet modelleri olabiliyor. El geçmeli tutamaklı poşetler genel olarak sıklıkla tercih edilen poşetlerdir. Kullanım alanları mağazalar, butikler, kırtasiyeler ve ayakkabı satan işletmelerdir. Bu alanlarda el geçmeli olarak adlandırılmakta olan poşet modelleri kullanılıyor.

El geçmeli poşet boyutları işletmelerin istedikleri boyutlarda üretilebiliyor. Üretimlerde ilk olarak poşetler üretiliyor ve arından rulo halindeki poşetlere gerekli baskı işlemleri yapılıyor. Baskı işlemlerinin tamamlanmasının ardından kesim işlemleri yapılıyor ve bu şekilde plastik poşetler kullanıma hazır hale geliyor.

El geçmeli plastik poşetler yoğun olarak ilgi görmekte olan poşetlerdir. Bu poşetlerin yanında atlet tipi model olan poşetler bulunuyor. Atlet tipi poşetler genel olarak marketlerde tercih ediliyor. Şekil itibariyle atlete benzemesi nedeni ile bu şekilde adlandırılıyor. İşletmelerin istedikleri boyutlarda üretimleri gerçekleştiriliyor. Birçok alanda kullanıma uygun olan poşet modeli hacmi ağır olan ürünlerin taşınmasına yardımcı oluyor. Pastaneler, kafeler ve marketler tarafından sıklıkla kullanılmakta olan poşet modelidir. Marketlerde atlet tipi poşetler yoğun olarak kullanılıyor.

Yumuşak Saplı poşetler ise yine mağazacılık alanında çok sık kullanılan poşet modelleridir. Ufak boy, orta boy, büyük boy ve özel ebatlarda imalatı yapılabilmektedir. 

Plastik Baskılı Poşet İmalatı

Yüksek miktarda poşet kullanan işletmeler firmalarına özel baskılı poşet yaptırmaktadır. Mağazacılık alanında hizmet veren bir firma bir ay içinde ortalama 200 kilograma yakın bir tüketim yapmaktadır. Az kilodaki alımlarda birim kilo fiyatları yükselirken toptan imalatından fiyatlar oldukça düşmektedir. İlk defa baskılı poşet imalatı yaptıracaksanız size özel klişe çalışması yapılması da gerekecektir. 

Genel Kültür