Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Sahiplerini Buldu

Projeleriyle topluma pozitif katkı sağlamayı başarmış 10 genç …

Türkiye’nin genç kahramanlarını ortaya çıkarmayı amaçlayan ve bu yıl yedincisi düzenlenen yarışmanın finalistleri, 9 Kasım 2017 Perşembe günü, santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilen törende açıklandı.

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, dünyayı değiştirmek isteyen genç sosyal girişimcileri bir araya getirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen törende, toplam 120 başvuru arasından seçilen 10 genç sosyal girişimciye, girişimlerini büyütecek ve daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayacak para ödüllerini takdim edildi.

Girişimleriyle parçası oldukları topluma değer katan gençleri desteklemek için oluşturulan proje, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin öncülüğünde, International Youth Foundation (Uluslararası Genlik Vakfı) ve Laureate International Universities (Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı) işbirliğiyle düzenleniyor. BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri kapsamında her yıl 10 genç sosyal girişimci, liderlik vasıflarının geliştirilmesi ve topluma sağladıkları faydanın sürdürülebilmesi için mentor desteği alıyor, özenle hazırlanmış eğitim programlarına katılıyor ve eğitim sürecinin sonunda bir ödül töreni ile onurlandırılıyor.

Bu seneki seçici kurulda, Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, Açık Açık Başkanı Nurdan Şahin, Sosyal Dayanışma Ağı Başkanı Çiğdem Aydın, 2011 BGSGÖ finalisti İpek Yosunlu, Good4Trust Kurucusu Uygar Özesmi, 2013 BGSGÖ finalisti Oğuzhan Canım, İDEMA Kurucusu Ali Ercan Özgür, Sosyal inovasyon Merkezi Kurucu Ortağı Suat Özçağdaş, 2012 BGSGÖ Finalisti Abdullah Oskay, ÇÖP(M)ADAM Kurucusu Tara Hopkins, DP World Port Kurumsal İletişim Müdürü Asude Şengül, Gazeteci Didem Eryar, Marjinal Porter Novelli Koordinatörü Sibel Üstünışık ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Itır Erhart yer aldı.

Ödül töreninde, toplumsal problemlerin çözümü için sorumluluk sahibi ve yenilikçi bakış açısına sahip gençlere güvendiklerini belirten İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Çağrı Bağcıoğlu, “Sosyal Girişimcilik alanında referans noktası haline gelmiş olan BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, Türkiye’de bir “Genç Sosyal Girişimci” ağı oluşmasına aracılık ediyor. Türkiye’nin genç kahramanlarını ve öne çıkan liderlik becerilerini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Ödül alan projeler ve genç sosyal girişimciler
Bu yıl sürdürülebilir iş modelleriyle sosyal değişimin yolunu açan genç sosyal girişimciler şöyle:
Alparslan Demir, 25 yaşında, Biryudumkitap
Ayşe Damla İşeri, 27 yaşında, demgoodcoffee
Elif Okur, 25 yaşında, Eylüller Dükkan
Feridun Bişar, 27 yaşında, Yüztak
Gencay Adıgüzel, 25 yaşında, Sokakta Sanat Var Derneği
Gözde Şekercioğlu, 29 yaşında, Önemsiyoruz
Kadir Can Kırkoyun, 18 yaşında, Scode
Oğuzcan Çaltılı, 24 yaşında, Sağlık Bahçesi
Buse Pelin Baykan, 23 yaşında, Anlatan Eller
Serkan Türkoğlu, 26 yaşında, StationEar

Kaynak: istemci.com

Teknoloji