Cnc Tornada Boru Işleme

Cnc Tornada Boru Işleme

CNC Tornada Boru İşleme, bir üretim tesisinde ve fabrikalarda kullanılan bir makine tekniğidir. CNC Tornada Boru İşleme çok hassas işler için robotik sanayide sıklıkla kullanılan teknolojik bir yaklaşımdır. Bu teknoloji, hareketli bir cihaz olarak tanımlanabilir, bu da CNC Tornada Boru İşleme makinesinin otomatik olarak boru parçalarını üretmek için herhangi bir programlama gerektirmeksizin boru parçalarını dövmek, delmek, oyulmak veya eğmek için kullanılabileceği anlamına gelir. CNC tornadayla gelen borular tezgah üzerinde işlenirken; dişli mil, frezeleme, doğrama, çelik imalat ve vidalama gibi işlemler gerçekleştirilir. Bu şekilde parçalar, istenen boyutlara kesilir, düzenlenir ve ayarlanır.

Borular basit işlemleri halledebilmek için CNC Tornadadaki tutucular sayesinde pozisyonlandırılır. Bunun yanı sıra, boru kesimine izin veren ve özel kamalar sayesinde tutucular kontrol edilir. Tutucular, motorlu sürücü aracılığıyla kontrol edilerek; yüksek torklu sabit vidalar sayesinde muhafaza edilir. Bir kaç temel parça; yuva, spindle(torna mili), platform, sürgü tablası ve direksiyon kum anda girintisi, pişirme sürücüleri(performans ve hassasiyet açısından önemli rol oynar) oluşan CNC Tornada Boru İşlemecileri mevcuttur.

CNC Tornada Bori İşlemecileri; çoğu durumda ters köşe işlemleri için kullanılan merkezi mil motoru motoru yardımıyla operasyonlar yaparlar. Böylelikle, boru kesimleri daha uygun hale getirilmiş olur. Üstelik, boru deliklerinin çok hassas olarak delinmesini sağlayabilen CNC kontrol sistemi de mevcuttur. Bu teknolojinin avantajları arasında daha kaliteli malzeme elde etmeyi sağlayan daha verimli üretim süreci ile daha hızlı üretim, tolerans ihtiyaçlarını azaltarak kesme maliyetlerinden tasarruf etme ve nihai ürün maliyetlerinde fark yaratma yer almaktadır. Bunun yanı sıra, hassas ölçümlerin elde edilmesini ve operatörlerin hatalara neden olacak daha fazla zaman harcamadan işlemlerini tamamlamalarını sağlayan boru işlemedeki artmış esneklik de avantaj sağlayan faktörlerdendir.
Hakkımızda

Genel Kültür