Cristiano Ronaldo Geçmişten Günümüze Mükemmel Bir Kariyer Öyküsü

Cristiano Ronaldo Geçmişten Günümüze Mükemmel Bir Kariyer Öyküsü

Cristiano Ronaldo Geçmişten Günümüze Mükemmel Bir Kariyer Öyküsü

Cristiano Ronaldo, 5 Şubat 1985’te Portekiz’in Madeira adasında doğdu. Babası da futbol oynadığı için çok küçük yaşlarda futbola ilgi duyan Ronaldo, 8 yaşındayken Andorinha takımında futbol oynamaya başladı. Daha sonra Nacional takımına geçti ve burada hızı ve yetenekleriyle dikkat çekti. canlı slot siteleri

1997 yılında Sporting Lizbon’un altyapısına giren Ronaldo, burada hızla yükselmeye başladı ve 2002 yılında A takıma yükseldi. 2003 yılında ise Manchester United’ın dikkatini çekerek transfer oldu. Old Trafford’da geçirdiği 6 yıl boyunca, takımın en önemli oyuncularından biri haline geldi. 2008 yılında, UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazandıkları finalde Ronaldo, attığı 42 golle takımının en golcü ismi oldu.

2009 yılında ise Real Madrid’e transfer olan Ronaldo, burada da gösterişli bir kariyer sergiledi. 9 sezon boyunca İspanya Ligi’nde birçok rekor kıran Ronaldo, bu süre içinde 4 kez Ballon d’Or ödülünü kazandı. 2018 yılında Juventus’a transfer olan Ronaldo, burada da başarılı bir performans sergiledi. İtalya Ligi’nde iki şampiyonluk yaşayan Ronaldo, takımının en önemli oyuncusu olmayı başardı.

Cristiano Ronaldo, futbol kariyerine ek olarak UNICEF ve World Vision gibi yardım kuruluşlarına da destek veriyor. Ayrıca, kendi adıyla birlikte markası da olan CR7, moda ve parfüm sektörlerinde de başarılı işlere imza atıyor. 2020 yılında ise COVID-19 pandemisi nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki sağlık çalışanlarına destek için ursubstep adlı bir hayırseverlik kampanyası başlattı.

Spor