Davis Cup Şampiyonları Belli Oldu

Davis Cup Şampiyonları Belli Oldu

Davis Cup Şampiyonları Belli Oldu

Billie Jean King Cup Juniors ve Davis Cup Juniors çocuk tenis ligleridir; ilki kızlar içindir ve ikincisi erkekler içindir. Billie Jean King Cup Juniors’da üçüncülük kupasını Amerika Birleşik Devletleri, ikinciliği ise Çek Cumhuriyeti aldı. Japonya, Davis Cup Juniors birinciliğini kazandı. Dünya çapında bir şampiyona kapsamında 23 ülkeden 32 takım Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Belek Turizm Merkezi’nde mücadele etti. İtalya üçüncü oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Billie Jean King Cup Finali ve Davis Cup Juniors finalinde dereceye giren genç Davis Cup sporcularına ödüllerini verdi. Bu tören, Bakanın yaptığı konuşmada Türk atlet Adem Asil’in İngiltere’de düzenlenen 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nı halka aparatında altın madalya ile kazandığını belirttiği konuşmasının ardından gerçekleşti. Adem Asil’i yeni dünya jimnastik şampiyonu olarak kazandığı zaferden dolayı kutluyoruz. Onwin mobil

Türkiye’nin iddiasına doğru devam eden yürüyüşü, dünkü jimnastikteki başarısında görülüyor. Ayrıca teniste ve diğer sporlarda daha popüler hale geldiler. Türkiye’nin iddialarına doğru devam eden yürüyüşü, başarılarını sürdürebileceklerini gösteriyor ve onlara devam etmeleri için daha fazla motivasyon veriyor. Spor Bakanı Kasapoğlu, sporun sağlıklı yaşamda önemli bir rol oynadığına inanıyor. Fiziksel, zihinsel ve sosyal sağlık için en büyük araç olduğunu belirtiyor. Su sporları, ekstrem branşlar ve kış sporlarında da sporun önemine dikkat çekti.

Spor