Diş Protezi Fiyatları Nasıl Acaba

Diş Protezi Fiyatları Nasıl Acaba

Diş Protezi Fiyatları Nasıl Acaba?

Diş eksikliklerinin giderilmesine yönelik günümüzde pek çok yöntem kullanılmakla beraber buna paralel olarak protez fiyatları değişkenlik gösterir. Damak diş protezi yöntemi de bunlardan sadece biridir. Bu tedavi şekli dişlerinin tamamını kaybetmiş kişiler için uygun olacaktır. Estetik ve işlevsel amaç için kullanılan bu dişler, kolay yoldan diş eksikliklerinin giderilmesini sağlayacaktır.

Damak Diş Kimlere Yapılabilir?

• Hastalık tedavisi sonrası veya kazaya bağlı olarak diş dökülmesi yaşamış kişilere

• Tüm dişlerini kaybetmiş kişilere

• Tartardan dolayı diş dökülmesi yaşayan kişilere

Protez Diş Fiyatları Nelerden Etkilenir?

Uygulamanın yapılması polikliniklerde olacaktır. Bazı özel polikliniklerde de damak diş tedavisinin yapılabilmesi mümkündür. Kişilerin isteğine göre resmi veya özel yerlerden biri tercih edilerek işleme başlanılabilir. Hekim ve hastanın kararına göre yapılan bu diş çeşidi kendi kalıplarına özel teknikler yardımıyla yapıştırılır. Alt ve üst damağın mafsal üzerine oturtulması gündeme gelecektir. Burada da nasıl bir etkileşim içinde olduklarına bakılır. Eğer uyumsuzluk tespit edilirse, törpülenme işlemine geçilir. Uyum yakalandığında ise polikliniğe gönderilmesi söz konusu olacaktır. Hastaya burada uygulanırken, bu sayede provası da yapılmış olur. Hasta ve hekim uygulamayı başarılı bulursa, damak protez diş fiyatları atölyeye tekrar yollanarak üstüne eklenir, hastanın ağız yapısıyla bir uyuma getirilmesi sağlanır. Dişin yapılışı bittiğinde ise hastanın protez dişi kullanabilmesi mümkün olacaktır. Bu dişler takıldıktan sonra hasta da sorunsuz olarak hayatına devam eder.

Protez Damak Diş Sonrası:

Damak diş, diğer yöntemlere göre daha kolay yapılabilen ama sonrası oldukça bakım isteyen bir yöntemdir. Bu yüzden bunu karşılayamayacak olan kişilerin bu yöntemi yaptırması tavsiye edilmez. Çünkü her yemek sonrası ihmal etmeden dişlerin çıkartılarak, tüm yemek artıklarının temizlenmesi gerekecektir. Protez fiyatları hususun da kesin bir teori olmamakla birlikte muayen sonrası kesinleşir. Üzerindeki tüm besin artıklarının protezden uzaklaştırılması önemli bir konudur. Sadece suya tutarak, bu besin artıklarının bitmesi mümkün değildir. Bu yüzden de hastaların kullanabileceği farklı yöntemler bulunur. Bu yöntem ise protez dişlere özel olarak yapılan protez fırçalarıdır.

Bu sayede dişlerin herhangi bir zarar almasının da önüne geçilmiş olur. Suyun da orta seviyede açılması önemli bir konudur. Çok tazyikli olan bir su, protez dişin zarar görmesine neden olabilir. Elden kayması durumunda protezin kırılması çok büyük bir ihtimaldir. Bu yüzden bu konulara dikkat etmek gerekecektir. Damak diş sonrası alışma süreci biraz uzun sürebilir. Ama bu süre atlatıldığında dişlerinize alışmanız söz konusu olur. Bu yüzden bu duruma alışana kadar sabır göstermeniz doğru olacaktır.

Bunun yanında dişlerin mutlaka suyun içinde muhafaza edilmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Aksi halde protez dişin eski görüntüsünü koruyabilmesi mümkün değildir. Öte yandan yaşa bağlı olarak çene yapısında bazı değişimler protez diş fiyatları ayrımcılığına gelebilir. Bu durumdan sonrası da protezin yapısında bazı uyumsuzlukların yaşanması söz konusu olacaktır. Bu tarz durumlarda protezin değiştirilmesi adına tekrardan uzman hekimle görüşmeniz doğru bir tercih olacaktır.

Sağlık