Eda Erdem Dündar Tarihin En İyi 100 Oyuncusu Arasına Girdi

Eda Erdem Dündar Tarihin En İyi 100 Oyuncusu Arasına Girdi

Eda Erdem Dündar Tarihin En İyi 100 Oyuncusu Arasına Girdi

Uluslararası Voleybol Federasyonu FIVB tarafından hazırlanan ve Fenerbahçe resmi sitesinde de paylaşılan içerik ile birlikte Ede Erdem Dündar tarihin en iyi 100 oyuncusu arasına girdi. Hazırlanan içerikte, Eda Erdem’in ortaya koymuş olduğu önemli başarılar, sporcu karakteri ve azmine yer verildi. Eda Erden için büyük onur olurken, Fenerbahçe de bünyesinde yer alan kaptanı gururlandırmak adına bu içerik üzerine kendileri de çeşitli içerikler hazırladı. Eda Erdem Dündar’ın bu içerik ile birlikte moral dolu olduğu ve gurur duyduğu kameralara yansıdı.

Milli voleybolcu 2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer olarak uzun bir Fenerbahçe kariyerinin başlangıcını gerçekleştirdi. Yıllar içerisinde kadronun değişilmezi olurken camia ile de büyük bir uyum sağladı. Bu sayede, Fenerbahçe’nin efsaneleri arasında yerini alan Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe Voleybol takımının kaptanı olarak uzun yıllardır voleybol yaşantısına devam ediyor. Milli takım için de çok önemli bir güç olan Eda Erdem Dündar, takım oyuncuları ile özel ilişkisi, takımı sürekli motive edişi ve maçın içerisindeki inanılmaz azmi ile birlikte bütün Voleybol otoritesinin takdirini kazanmış durumda. Voleybol müsabakalarına da Joybet ile iddaa oynayabilirsiniz.

Eda Erdem Dündar Fenerbahçe Efsanesi Oldu

2008 yılında ayak bastığı Fenerbahçe Kadın Voleybol takımından başka hiçbir takıma gitmeyen Eda Erdem Dündar Fenerbahçe efsanesi oldu. Kariyerine 2000 yılında Beşiktaş’ta başlayan ve 2008 yılına kadar Beşiktaş’ta voleybol oynayan efsane voleybolcu, 2008 yılı itibariyle ezeli rakiplerinden olan Fenerbahçe ile sözleşme imzaladı. Sonrasında ise takım değiştirmeyen ve Fenerbahçe ile bütünleşen oyuncu, Fenerbahçe Voleybol takımının kaptanlığına kadar yükseldi. Hala aktif voleybol kariyeri devam eden Eda Erdem Dündar, olabildiği kadar voleybol oynamaya devam etmek istediğini belirtiyor.

Milli takımda da genç oyuncular ile yakından ilgilenen ve onların gelişmesi için gerekli olan desteği gösteren Eda Erdem Dündar, tam bir lider konumunda bulunuyor. Hem kulüp bazında hem milli takımlar bazında her koçun görmek isteyeceği bir oyun karakterine sahip olan efsane sporcu, FIVB’in gözünden de kaçmıyor. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde tarihin en iyi 100 oyuncusu arasına giren Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe ile birlikte bütün Türk vatandaşlarını gururlandırıyor. Verdiği her demeçte Türk kadını ön plana çıkaran ve tarihine büyük saygı duyan bir sporcu olarak herkesin gönlünü fethediyor. Taraflı tarafsız bütün kamuoyunun desteğini arkasında hisseden ve takımı için her zaman azimli bir şekilde savaşan Eda Erdem Dündar, sahip olduğu başarılar ile birlikte elde edilmesi zor bir kariyer ortaya koyuyor.

Fenerbahçe Formasını Emekli Ettirecek

Fenerbahçe’den başka bir takıma gitmeyen Eda Erdem Dündar, bu fedakarlığı ve bağlılığı ile birlikte Fenerbahçe formasını emekli ettirecek gibi gözüküyor. Kulüp yönetimi de emeklilik zamanı geldiği zaman Eda Erdem Dündar’ın yapmış olduğu bütün fedakarlıkları taraftarlar ile birlikte özel etkinlikler düzenleyerek altını çizmek istiyor. Türkiye’de ve dünyanın her yerinde yarışan bütün voleybol takımlarının Eda Erdem Dündar gibi bir oyuncuya sahip olmak isteyeceğini bütün koçlar belirtiyor. Böyle bir kariyerin Fenerbahçe’den ayrılmadan kariyerini devam ettirmesi, kulübe ne denli bir bağ ile bağlandığını gösteriyor.

Eda Erdem Dündar’ın emekli olması ile birlikte voleybolda uzun yıllar bulunmaya devam etmesi bekleniyor. Farklı görevler ile birlikte voleybola katkı vermeye devam etmesi beklenen efsane voleybolcu, özellikle kız çocuklarının voleybol ile buluşması ve ülkemizden yeni efsaneler çıkması için büyük organizasyonlarla birlikte işbirliği yapması bekleniyor. Sahip olduğu sponsorlarla birlikte farklı organizasyonlar düzenlemesi ve ülkenin her bir yanından yetenekli kız çocuklarını voleybola kazandırması bekleniyor.

Spor