Google’a Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler!

Google’a Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler!

Google’a Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler!

Google’a reklam vermeye hazır olduğunuzda, önce araştırmanızı yapmanız önemlidir. Bu yalnızca doğru anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olmakla kalmaz, bununla birlikte hedef kitlenize ulaşacak etkili reklam kopyaları oluşturmanıza da destek sunar. Doğru anahtar kelimeler yerleştirildiğinde, reklamlarınızın tıklanma olasılığı daha yüksek olacak ve yatırım getirisi (yatırım getirisi) açısından daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Google’a reklam verme planlı yapılması gerekir.

Bir bütçe belirle ve ona bağlı kal.

Sırf daha iyi çalışacaklarını planladığınız için reklamlara fazla harcama yapmayın, denetim burada anahtardır!

Reklamlarınızın nerede görüneceğini düşünün.

Trafiğin yoğun olduğu alanlara yada arama sonuçlarının en üstüne yerleştirilen reklamların tıklanma mümkünlığı daha yüksektir.

Hedef pazarınızı daha da daraltmak için negatif anahtar kelimeler kullanın.

Bu, reklamınızın erişimini ve dönüşüm oranlarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Anahtar kelime doldurmaktan kaçının

Bu, reklamlarınız için düşük kalite puanlarına ve tıklama oranlarının düşmesine niçin olabilir. Kopyanıza yalnızca alakalı anahtar kelimeler eklemeyi deneyin ve bu anahtar kelimelerin reklamın kendisinde doğru ve doğru kullanıldığından emin olun.

Reklam Kopyanızı ve Tasarımınızı Optimize Edin

Web sitenizi Google’da tanıtırken, birkaç temel unsuru dikkate almak önemlidir. Her şeyden önce, sitenizle alakalı anahtar kelimeleri arayın. Bu, arama motoru sonuç sayfalarında (serp’ler) daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır.

İkinci olarak, tıklama oranlarını çoğaltmak için varlıklı Snippet’ler kullanın. Bu, resimler yada videolar şeklinde ek bilgiler içeren kısa metin parçacıklarının dahil edilmesi anlamına gelir. Son olarak, reklamlarınızın kısa ve öz olduğundan emin olun – insanlar çevrimiçi data ararken uzun metin paragraflarını okumak istemezler.

Reklamlarınızın muhteşem görünmesini sağlamak için markanızı temsil eden yüksek kaliteli görüntüler kullanın. İşletmenizi iyi temsil eden yüksek kaliteli görüntüler bulmak zor olabilir, ancak öteki kaynaklardan fotoğraflar kullanmak saygınlığınıza onarılamaz şekilde zarar verebilir.

Ek olarak, reklamlarınızdaki tüm içeriği kısa tuttuğunuzdan kararlı olun; kullanıcılar çevrimiçi bilgi ararken sayfalar ve reklam sayfaları içinde gezinmek istemez. Son olarak, Google’da reklam verirken başlık ve açıklama etiketleri de çok önemlidir. Bu etiketler, reklamın içeriğini doğru bir halde yansıtmalıdır, böylece kullanıcılar reklamın içeriğini arama sonuçlarında görür ve tıklar.

Teknoloji