Great Dane Cinsi Köpek Sahiplenmek

Great Dane Cinsi Köpek Sahiplenmek

Köpek sahiplenme düşüncesinde olan pek çok kişinin aynı zamanda birtakım şüpheleri de olabilir. Daha önce herhangi bir hayvanla aynı ortamda yaşamamış kimseler için ise durum hayli zor olabilir. Ancak her şeyde olduğu gibi ilk dönem için zaman tanımak gereklidir. Zira aynı ortamda bulunacak olan bir canlıdır. Onun hayat şartlarına ve ihtiyaçlarına dikkat ederek bir düzen oluşturulması gerekmektedir. Bu anlamda şartlara uygun köpek cinslerine yaklaşmak daha mantıklı bir adım olacaktır. Bu sayede zaman içinde cinse bağlı ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmiş olur. Hem iç hem de dış mekanlar için uyum sağlayabilecek cinslerden bir tanesi de Great Dane cinsi köpeklerdir.

Great Dane Hangi Özellikleri ile Tanınıyor?

Great Dane ilk köpek tecrübesi için oldukça uygun köpekler arasında sınıflandırılmaktadır. Köken olarak İngiliz temelli olduğu bilinmektedir. İngiliz Mastiff ile İrlanda Kurt Köpeği karışımı olduğu konusunda varsayımlar vardır. Renkleri ile oldukça çeşitli yapıları olan bu köpekler dünya üzerinde çok yaygın olan köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Bu köpekler dik kulakları ile dikkat çeker. Özellikle duyma yetilerinin oldukça gelişmiş olduğu bilinmektedir. Bu nedenle bu cinsi, bekçi köpeği olarak tercih eden kesim ciddiye alınacak kadar kalabalıktır. Diğer yandan sıcakkanlı olmaları, evlerde rahatlıkla beslenebilecek bir cins olduğunu da gösterir. Nitekim bu cins köpekleri “köşe minderi” olarak da anılmaktadır.

Great Dane Doğru Tercih Mi?

Köpek sahiplenme doğru cins köpek tercih edildiğinde çok olumlu bir değişikliği ifade etmektedir. Bu açıdan sahiplenilmek istenen köpek cinsine karar verirken doğru tercih mi diye sormak en iyi yoldur. İç mekanlarda köpek beslemek isteyen kimseler için Great Dane iyi bir seçim olabilir. Özellikle cana yakın tutumu bunu destekler niteliktedir. Ancak diğer yandan bu şartı sağlayabilmesi için küçük yaşta sahiplenilmesi şarttır. Çünkü cana yakın oluşunun yanı sıra hareket etmekten de hayli haz alan bir yapısı vardır. Özellikle bahçeli evler için bu cinsin en büyük ihtiyacı kulübelerdir. Great Dane iri bir köpek olduğundan beslenmesi sık aralıklarla yaptırılmalıdır. Bunların dışında genel olarak uzun yaşadıkları bilinmektedir ki bu da önemli bir avantajdır.

Genel Kültür