Gündelik Hayatın En Çok Kullanılan Ürünleri Bornozlar

Gündelik Hayatın En Çok Kullanılan Ürünleri Bornozlar

Gündelik Hayatın En Çok Kullanılan Ürünleri Bornozlar

Bornozlar, vücudu kurutmak için önden bağlanan bir banyo kıyafetidir. Bugün erkekler, kadınlar ve çocuklar için yüzlerce farklı cins üretiliyor. Üniseks modeli de mevcuttur. Bu ürünler model ve kumaşlarına göre kategorize edilmektedir. Uzun, kısa, askılı ve kapüşonlu olmak üzere çeşitli modeller mevcuttur. Ürünleri üretmek için kullanılan malzemelerin seçimi de büyük ölçüde değişir. Cildinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kumaşı seçebilirsiniz. Havlu, penye, poliüretan, bambu, kadife ve silo gibi farklı kumaşlardan üretilmiş ürünler bulunmaktadır.

Bu kumaşların her birinin emiciliği, kuruma hızı ve antimikrobiyal özellikleri farklıdır. Bornoz seçimi yaparken bu özelliklere göre seçim yapabilirsiniz. Bornozlar da kumaş özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Yazlık bornozlarda hafif kumaşlar tercih edilmektedir. Kışlık bornoz modeli vücut ısısını korumayı başarıyor. Tercihinize bağlı olarak yaz ve kış için farklı ürünler tercih edebilirsiniz. Bornozlar günümüzde adet bornoz takım olarak da satılmaktadır.

Bornoz Setleri Nelerdir?

Havlu bornoz seti olarak satılan setler, banyodan sonra vücudun silinmesi için gerekli olan temel öğeleri içerir. Bazı setler çok daha büyük olabilir. Bu setler tüm banyo ihtiyaçlarınızı karşılar. Çift kişilik bornoz seti de mevcuttur. Çeyiz seti olarak bilinen bu paketler yeni evli çiftler için özel olarak yapılmaktadır. Bornoz fiyatı; ürün markası, kalitesi ve özelliklerine göre değişmektedir. Bornoz içerisinde her ihtiyaca ve bütçeye uygun bir ürün bulunmaktadır. Bornozlar kadınlar, erkekler ve çocuklar için banyo ürünleridir. Banyo sonrası ıslak ve hassas vücudu kurutur ve üşümesini engeller. Bornoz modelleri ihtiyacınıza göre değişiklik göstermektedir.

Klasik model, uzun kollu ve diz boyu olan havlu bornozdur. Üniseks olarak da kullanılabilen bir modeldir. Askılı bornoz modeli bayanlar için de yapılmaktadır. Askılı bornoz geniş alan tercih eden ve havluya sarılmak istemeyenler için idealdir. Bu modeller ağırlıklı olarak havlu bone ile kullanılmaktadır. Erkekler genellikle kapüşonlu bornoz modellerini tercih etmektedir. Kısa saçlı erkekler için yeterli olan kapüşonlu model, tek parça bir ürün ile hem vücudu hem de başı koruduğu için oldukça pratik bir seçenektir. Elbette bayanlar için kapüşonlu bornoz modelleri de bulunmaktadır.

Moda ve Yaşam