Instagramda Harf Yazınca Çıkan İsimler

Instagramda Harf Yazınca Çıkan İsimler

Instagram’da Harf Yazınca Çıkan İsimler

Instagram, geniş kullanıcı kitlesine sahip, sosyal medya hesaplarından bir tanesidir. Instagram geçmişinde arama geçmişini silme problemi yaşayan birçok kullanıcı olabilir. Harflere basıldığında basılan harfe ait kişilerin isimlerinin görünmesini istemeyen kişiler olabilir.

Bu konuda kullanıcıyı engelleme dışında herhangi bir çözüm olmamakla birlikte, telefona format atmak ise kesin çözüm değildir. Listede görülmesi istenmeyen kişilerin profilini engellemek dışında çözüm yoktur.

Ancak şu yolları takip ederek, harf geçmişini temizleyebilirsiniz. Bunun için;

  • Arama geçmişi silinerek, Instagram uygulamasından çıkılır.
  • Bilgilerimi hatırla seçeneği, pasif hale getirilir.
  • Telefonun ayarlar bölümünden Instagram uygulamasına girilerek, önbelleği temizleme ve geçmişi temizleme işlemi gerçekleştirilir.

İnstagram takipçi satın al için profesyonel hizmet veren bayigram.com linkinden hizmetlerimizi satın alabilirsiniz.

Instagram Arama Önerileri Nasıl Temizlenir?

Instagram üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yapan kullanıcılar; anlık sohbet yapabilirken, bazı durumlarda arama önerilerini temizleme işlemi de gerçekleştirmek isteyebilir.

Yapay zekânın ön planda olduğu Instagram üzerinde özel bir algoritma yaratılarak, kullanıcılara bambaşka bir dünyanın kapısını aralayan sosyal medya platformunda, karşınıza gelen önerileri silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Instagram hesabına giriş yapılarak, önerilen kişiler bölümüne girilir.
  • Önerilen kişiler üzerine gelerek, üzerine basılı tutulur.
  • Kısa süreli basılı tutulduğunda, karşınıza “gizle” butonu çıkacaktır.

Gizle butonunu aktif hale getirerek, kişi önerilerini engellemeniz mümkündür. Instagram öneriler kısmı, kullanıcıların arama geçmişi üzerine ortaya çıkar. Eğer bu işlem sonrasında istemediğiniz profiller çıkarsa, gizle butonu aktif hale getirilir.

Instagram Arama Geçmişi Kendi Kendine Silinir mi?

Instagram kullanıcıların çoğu, arama geçmişinin kendi kendine silinip silinmediğini merak edebilir. Instagram kullanıcıları, hesaplarını kendi tercihlerine göre özelleştirerek, belirli kişileri takip edebilir ve Instagramı kendi kullanıcı deneyimlerine göre ayarlayabilir.

Ancak arama geçmişini kendi kendine silinmesi söz konusu değildir. Kullanıcılar bu işlemi manuel olarak kendileri yapmak zorundadır.

Instagram Arama Geçmişi Silme ve Harf Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları hem bilgisayar üzerinden hem de akıllı telefonlar üzerinden Instagram arama geçmişini silebilir. Ancak bu işlemler yapılırken, arama bölümündeki tüm hesapların silineceği de unutulmamalıdır. Bu yüzden gerekli önlemler alınır.

  • Telefondan instagram uygulaması açılır ve profil sayfasına gelinir.
  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgi tıklanarak ayarlar seçeneğine gelinir.
  • Ayarlar menüsünden güvenlik bölümü tıklanır ve arama geçmişini temizleme işlemi aktif hale getirilir.

Silme işlemi yaparken, istemediğiniz hesapların yanına tek tek tik koyabilir ya da hepsini birden temizle şeklinde silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Instagramda harf geçmişi silmek için; bastığınız harf üzerine çıkan hesapları belirleyerek, üzerine uzun süreli bastığınızda gizle seçeneği aktif hale getirilerek, silme işlemi yapılır.

Instagramda takipçilerinizin sayısını artırmak ve daha popüler olmak için, https://bayigram.com linki üzerinden giriş yaparak, kaliteli ve profesyonel satın alma hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Teknoloji