İnternet Hızlanıyor

İnternet Hızlanıyor

Türk Telekom upload hızlarını artırmak için çalışma yapıyor

Türk Telekom, yıllanmaya başlayan ADSL altyapısını yenileyerek, kullanıcılarını daha hızlı upload ve download hızlarına kavuşturmaya hazırlanıyor
Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi 2015 organizasyonu, yalnızca akıllı telefon ve tablet gibi son tüketiciye yönelik ürünlerin sergilendiği bir etkinlikten ibaret değil. MWC 2015 bünyesinde, Türk internet kullanıcısını çok yakından ilgilendiren teknoloji toplantıları da gerçekleştiriliyor. Bu toplantılar arasında, en çok dikkat çekenlerden biri de, Türk Telekom’a aitti.

Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca, düzenlenen basın toplantısında Türkiye’deki mevcut ADSL bağlantı altyapısının modernizasyona ihtiyaç duyduğuna değindi. Mevcut ADSL bağlantı ağının Türk internet kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığının farkında olduklarını belirten Akarca, vatandaşlarımızı düşük yükleme hızlarından kurtaracak çözümler üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Türk Telekom, ADSL’in kısıtlı upload oranlarını Fiber internet bağlantı teknolojisini daha geniş kitlelere sunarak çözmek istiyor. Umarız Fiber İnternetin yaygınlaşma hızı daha da artar.

Kaynak: okuyuculari.com

Teknoloji