Oyun Parklarında Kauçuk Zemin Kaplama Neden Önemli

Oyun Parklarında Kauçuk Zemin Kaplama Neden Önemli

Oyun Parklarında Kauçuk Zemin Kaplama Neden Önemli

Oyun parkı kauçuk zemin kaplama günümüzde oyun parklarında en fazla uygulanan kaplamalar olarak çocuklar için daha hijyenik, daha sağlıklı ve güvenli bir kullanım sağlar. Kauçuk zemin kaplamalarda özellikle düşme esnasında travma önleyici özelliği bulunan kauçuk zeminler, dünyada da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kauçuk zeminler, oyun parkları için etkili, alternatif seçimler arasındadır ve kauçuk zemin kaplama alanında hizmet veren Karan Kauçuk tüm oyun parkları için hizmetlerini sağlamaktadır.

Neden Oyun Parkı Kauçuk Zemin Kaplama?

Oyun parkı zemin kaplamalarda materyal olarak kauçuk kullanılır ve hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda uygulanabilen kauçuk zemin kaplamalar yumuşak ve darbe önleyicidir, bu nedenle dış mekân çocuk parkları için darbe önleyici olması kauçuk zemin kaplamalarının en önemli özelliğidir. Çocukların oyun esnasında ciddi yaralanmaları kauçuk sayesinde engellenir. Oyun parkı kauçuk zemin kaplama yapılmasında birçok neden bulunur bunlar,

  • Kauçuk zeminler dayanıklı ve uzun süre kullanılabilmektedir, fırında pişen kauçuk granülleri doğru uygulandığı zaman yüksek bir dayanıklılık sağlar, uzun seneler boyu sorunsuz kullanımına devam edilebilir.
  • Kurulum ve bakım maliyeti olarak da düşük olan oyun parkı kauçuk zemin kaplamalar, her alana kaplanabilir ve ileride herhangi bir problem çıktığında ise değişimi kolay şekilde yapılır.
  • Genel yapısı ile kauçuklar, sudan etkilenmeyen bir materyaldir ve hatta su tahliyesi ile birlikte nemli iç mekân ortamlarında da tercih edilebilir.
  • Çocuk parklarında en önemli konulardan olan ateşe, izmarit gibi maddelerin yangın çıkarma riskine karşı korunmasında kauçuklar oldukça etkilidir.
  • Kauçuk zemin üzerinde yüründüğünde ses yalıtımı sağlar ve iç mekânda hem de dış mekanlarda ekstra özelliği bulunur.

Oyun Parkı Kauçuk Zemin Kaplama Avantajları

Oyun parklarında ve daha birçok alanda uygulanan kauçuk zemin kaplamalar, son senelerde ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerin başında geliyor. Zemin kaplamalarda kullanılan ürünlerin başında gelen kauçuk kaplamalarla sadece oyun parklarında değil, okullar, hastaneler, insan nüfusunun yoğun olduğu alanlarda da kullanımı bulunuyor.

Doğal malzemelerin sertliğinden dolayı kaymalarda ve düşmelerde ciddi yaralara neden olabilmektedir bu nedenle düşmelerin yoğun olduğu yerlerde kauçuk kaplama yapılmaktadır. Kauçuk zemin kaplama ürünleri rutubet, nem, su, kimyasal ve asitlere karşı son derece dayanıklıdır ve işlevselliğini korur.

Oyun Parkı Kauçuk Zemin Kaplama Maliyetleri?

Oyun parkı kauçuk zemin kaplama maliyetleri diğer doğal ürünlere göre daha uygun fiyat seviyesinde bulunur, bunun dışında fiyatlar ince ve kalın olmasına göre yani ürün kalınlığı, kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Kaplama sektöründe uygun fiyat aralığında kauçuk kaplamalar rahatlıkla yapılabilir ve her gelir grubundaki kişilerin veya işletmelerin rahatlıkla yaptırabileceği fiyat aralıklarında bulunan bu ürünlerle tüm oyun parkı alanları, ana okulu gibi birçok yerde uygulanabilir ve kauçuk avantajlarıyla uzun süreler boyunca yararlanılabilir.

Genel Kültür