Patili Dostlarımız Yerden Isıtma Sistemlerini Seviyor

Patili Dostlarımız Yerden Isıtma Sistemlerini Seviyor

Yazımızın başlığını okuyunca biraz şaşırabilirsiniz ancak tam olarak gerçek bu; patili dostlarımız yerden ısıtma sistemlerini seviyor hatta bayılıyor. Nereden mi biliyoruz? Aslına bakarsanız küçük bir gözlemle sizin de hemen gözünüzün önünde olan bir durum olduğunu söyleyebiliriz.

Küçük dostlarımız neden yerden ısıtma sistemini tercih ediyor?

Hemen cevaplayalım; yerden ısıtma sistemleri, diğer ısıtma sistemlerinden farklı olarak duvardan değil gayrimenkulünüzün tabanından tavanına doğru bir ısıtma sağlar. Yer döşemelerinin altına gizlenebilen özel ısı borularıyla yerden ısıtma sistemleri döşemelerin altından inanılmaz bir sıcaklık yükselmesine yardımcı olur. Bu biz insanlarda ayaklarımızın daima sıcak olmasını böylelikle sağlığımızı korumamıza yardımcı olurken patili dostlarımıza inanılmaz bir konfor alanı sunmaktadır. Kediler ve köpekler başta olmak üzere birçok evcil hayvan sıcağı sevdiği için yerden aldıkları sıcaklık herhangi bir kalorifer eteğinden gelen sıcaklıktan çok daha iyi hissettirmektedir. Eminiz ki siz de defalarca görmüşsünüzdür; yerden ısıtma sistemi olan bir evde bir anda koridorun ortasında gerine gerine yatan ev kedileri veya sıcak yerden ayrılmakta zorlanan dostlarımız köpeklerimiz…

Bu size ilk etapta tuhaf gelebilir ama bir düşünün kim sıcacık bir parkeye hayır diyebilir ki?

Yerden ısıtma sistemleri tüm ısı materyallerinin yer döşemelerinin altında olduğu sistemlerdir. Bu sistemlerde dışarıda herhangi bir boru veya petek bulunmaz. Bununla birlikte yerden ısıtmalı sistemlerde kombiler kullanılabilmektedir. Hermit kombiler, yoğuşmalı veya konvansiyonel kombiler yerden ısıtma sistemlerinde kullanılabilmektedir.

Yerden ısıtma sistemleri hem daire maliklerine hem de ev sakinlerine konfor alanı sağlayan yüksek verimin sağlandığı ekonomik sistemlerdir. Bu sistemlerde hem enerjiden hem de faturanızdan tasarruf sağlayabilir dahası yerden ısıtma sisteminin sunduğu estetik görünüm sayesinde iç mekan tasarımınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Yerden ısıtma sistemleri, her tip ev ve iş yerinde rahatlıkla kullanılabilecek etkin ve konforlu ısıtma sistemlerindendir. Siz de ısıtma sistemlerinde yerden ısıtma sistemlerini tercih ederek yaşadığınız alana yepyeni bir soluk getirebilir dahası iç mekanınızı daha da güzelleştirip estetik bir görünüm kazandırarak yaşam kalitenizi akabinde yaşadığınız ortamın kalitesini artırabilirsiniz.

Genel Kültür