Rüya Tabirleri ve Medyumluk

Rüya Tabirleri ve Medyumluk

Rüyalar

Bazı medyumlara göre rüya uyku esnasında beynimizin bize izlettiği 90 saniye, bazıları ise kişilerin bilinçaltının özel bir durumu olarak yorumlamaktadırlar.

İnsanlar yaşamlarının üçte birini uyuyarak geçirdikleri için çok fazla rüya görürler. Bu durum araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Rüya çeşitleri vardır: Basit rüyalar, bazı insanlar gün içerisinde uyuduklarında gün içinde yaşadıkları olaylardan etkilenerek rüya görmektedirler. Gerçek rüyalar, bazı kişilerin gördükleri rüyalar olduğu gibi gerçek olmaktadır. Böyle kişilerin rüyaları yorumlanırken oldukça dikkat edilmelidir. Güzel rüyalar, bu tip rüyalar genellikle sabah saatlerinde vücudun kendini dinlendirdiği olduğu zamanda görülmektedir.

Tekrarlanan rüyalar, bu tip rüyalarda insan sürekli aynı rüyayı görmektedir. Rüyada sık sık aynı insanlarla muhabbet ettiğini aynı yerleri gezdiğini görmek de mümkündür. Bu tip rüyalarda görülen kişiler yahut yerler tanınmamaktadır. Fakat rüya anında kişiye yabancı olmadığını düşündüren his vermektedir. Tekrarlanan rüyalarda, genellikle kişilerin mutlu anlarını tekrar yaşamak istedikleri için ve yaşadıkları güzel olayların zihinde dolaştığı için görülmektedir.

Rüya içinde rüya görmek, bazı zamanlarda rüya içinde rüya görülmektedir. Bu tür rüyaların yorumlanmasında çok dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü bu tip rüyalarda yapılan yorumun gerçekleşme ihtimali vardır. Mesela, Rüyasında papaz büyüsü yapılan birisinin gerçekte yapılmış olma ihtimali de vardır. Kabuslar, İnsan bazen korktuğu rüyalar da görebilir. Böyle rüyalar kâbus ya da karabasan basması olarak nitelendirilir ve rüya hakkında yorum yapılmaz.

Medyumların Rüya Tabirleri

Medyumlar, rüyaların insanları psikolojik açıdan etkilediği gibi insanlar arası ilişkiyi de çok etkilediğini söylemektedirler. Rüya tabirleri hususunda yorum yapabilmek için bu konuda ilim sahibi olunması gerektiğinin de altını çizmektedir. Zira tek tanrılı (semavi) dinlerde peygamber mesleği olarak bilinen halk dilinde rüya yorumculuğu olarak da söylenmektedir. Elbette ki hayatımızı rüyalara göre biçimlendirmememiz gerektiğini ancak olası bir gelecek konusunda bize bilgiler verebilecek rüyaları da hesaba katarak davranmanız gerektiğini belirtmektedir.

Rüya yorumlayan medyum, her eşyanın ve eylem akışının da insana anlattığı bir gizemli durum olduğunu belirterek yorumlamaktadır. Örneğin rüyada kedi görmek bizim için olumsuz bir tabiri simgelerken başka birisi için de olumlu olarak yorumlanabilmektedir. Özellikle rüya tabiri yapılırken hikâyenin kendisi kadar kişinin özelliklerinin de bilinmesi gerektiğini ifade etmektedir. Çok yetenekli medyumlar rüya gören kişileri anında analiz edebildiği gibi en doğrusunun Kur-an’dan yıldız haritasına bakılması olduğunu söylemektedir.

Genel Kültür