Ryan Giggs, Galler Milli Takımı’ndan Istifa Etti

Ryan Giggs, Galler Milli Takımı’ndan Istifa Etti

Ryan Giggs, Galler Milli Takımı’ndan istifa etti

1990 – 2014 yılları arasında Manchester United forması giyen ve kariyeri boyunca tek bir kulüpte görev alan efsane futbolcu Ryan Gigs, yeşil sahalardan ayrıldığından bu yana teknik direktör olarak yoluna devam ediyor. Emekliliğinden sonra yeniden United’da çalışan ve asistan olarak yedek kulübesinde hizmet veren yıldız; 2018’de Galler Milli Takımı’nın başına geçti.

Giggs, Dünya Kupası bileti alan Galler’den ayrıldı

Katar’da gerçekleşecek olan 2022 Dünya Kupası’na katılma şansı bulan Galler, 1958 yılından bu yana ilk defa bu organizasyonda kendine yer buldu. Fakat turnuvaya kısa bir süre kala Giggs’ten kritik karar geldi! Teknik adam, 2020 yılından bu yana yardımcısı Robert Page’e geçici olarak devrettiği koltuğundan istifa ettiğini duyurdu.

Galler Futbol Federasyonu, Giggs’in kararından kısa bir süre sonra açıklama mesajı yayınladı. Ryan Giggs’e şükranlarını sunan yetkililer, ülke futbolunun çıkarlarına en uygun olan kararı aldığı için onu takdir ettiklerini paylaştı.

Kiralık bahis sitesi adminlik sayfaları ile çevrenize eşsiz bir deneyim sunabilirsiniz.

Eski sevgilisine şiddet uyguladığı iddia ediliyor

Ryan Giggs iki yıldır aktif olarak görev yapamadığı Galler’den istifa edince, pek çok kişi bunun sebebini sorgulamaya başladı. Aldığı kararın sebebi, şu anda Manchester’da devam eden bir davaya dayanıyordu. Ünlü futbolcu, 2017 – 2020 yılları arasında sevgilisi olan Kate Greville ve onun kız kardeşine saldırı suçuyla yargılanıyor. Hakkında çıkan iddiaların asılsız olduğunu ifade eden eski futbolcunun duruşmaları 8 Ağustos’ta başlayacak ve iki hafta boyunca devam edecek.

Spor