Selülitlerinizden Kurtulun

Selülitlerinizden Kurtulun

Dünya çapında milyonlarca insanın ortak sorunu olan selülit daha çok kilolu bireylerde görülse de selülit tedavisinin ciddi bir şekilde göz önüne alınması gerekir.Bu yönde kesin çözüme ulaşmanız adına size 10 farklı çözüm yöntemi sunarak selülitsiz yarınlar diliyoruz.

Tedavi Türleri 1. Beslenme Beslenme alışkanlıklarınızı kontrol edip iyi bir Diyet uygulamanız hem sağlığınızı korumanız hem de selülitlerinizden kurtulmanız için size yardımcı olabilir.Bu problemden kurtulmak yeşil sebzeler açısından zengin bir diyet gerektiriyor.Elbette makul bir miktarda et tüketimine izin var.Bu yönde size yardımcı olacak çeşitli menüleri önünüze getiriyoruz. * Sütlü kahve veya çay (yarı yarıya) * Ekmek ve tereyağı veya * Yulaf ezmesi

Öğle ve Akşam Yemeği * Çiğ salata * Soyulmamış patates * Haşlanmış yumurta dilimleri * Bezelye * Havuç * Rendelenmiş lahana * Bir tatlı kaşığı buğday tohumu * 100gr. et ya da yumurta veya jambon veya yağsız balık * Sebze * Peynir veya yoğurt (akşam daha fazla salata) * Meyve * Gecelik bir bardak şarap * Yemekten sonra kahve içilmemeli * Kokteyl yok * Nadiren viski * Gerekirse sadece yemekten sonra bir sigara

2. Egzersiz Düzenli egzersiz alışkanlığı sizi hem sağlık sorunlarından uzak tutmada hem de selülitlerinizden kurtulma adına fayda sağlayacaktır. * Sabah yataktan kısa sürede kalkıp bu egzersizleri yapmak gerekir. * Tam açık veya yarı açık egzersiz yapmak için pencereleri tutun. * Egzersiz sırasında şort gibi rahat kıyafetler giyilmeli. * Kış aylarında yün kazak giyebilirsiniz. * Egzersizlerden sonra soğuk bir duş almanız faydalı olacaktır. * Bu egzersizler, dikkatli bir şekilde yapılmaz ise tehlikeli olabilir. * Eğer fiziki açıdan bu egzersizler size zarar veriyorsa üstüne gitmemeniz gerekir. * O zaman, yürüme ve nefes alma gibi egzersizler yapılması gerekir.

3. Masaj Vücut masajı selülit tedavisinde uygulanan başka bir yöntemdir.Vücuda dengeli ve uygun bir masaj yapılması selülitleri engelleme yolunda önemli bir çözüm olacaktır.Dikkatli ve nazik bir mesaj selülitli bölgenin uyarılmasına neden olacaktır.Masaj uygulandığı yerden selülitlerin giderilmesinin yanında henüz ele alınmamış bölgelerdeki selülitlerinde kaybolmasına neden olabilir.

4. Nefes Alma Nefes çok basit bir süreç olarak görünebilir ama maksimum faydayı elde etmek için uygun bir şekilde yapılması gerekir. Teneffüs ve oksijen hakkında küçük bir farkındalık selülit sorunu uzak tutmaya yardımcı olabilir. Nefes egzersizleri ayakta yapılmalıdır.Diyaframın serbest dolaşımını sağlar ve aynı zamanda toraks genişlemesi engellenir. Nefes egzersizlerine başlamak için vücudun en doğru pozisyonda olması gerekir. * Yavaşça nefes ile başlayın. * Öncelikle göğüs kafesinin üst kısmında şişirin. * Sonra kollarınızı geriye doğru yatay bir şekilde açın ve nefes alıp vermeye devam edin. * Omuzlarınız geride olacak şekilde solunuma devam edin. * Midenizin tamamen şişene kadar nefesinizi bırakmayın. * Her pozisyonda solunumu 6 ile 12 saniye arasında gerçekleştirin.

5. Doğal Tedavi İlaçları Doğada ulaşabileceğiniz veya evde kendiniz üretebileceğiniz birçok ilaç mevcuttur.Bunun size sağlayacağı en büyük avantaj doğal ve kolay olduklarından size herhangi bir yan etkisi olmamasıdır.

6. Selülit Kaldırma Cerrahisi Fiziksel egzersiz veya diğer yöntemleri uygulamak için vaktim yok diyorsanız bu problemden ameliyat yoluylada kurtulmak mümkün.Bu yöntemi seçmek esasında seçmeniz gereken en son yöntem olsa da kesin sonucu alma yolunda başvurulacak en iyi yöntemlerden birisidir.

7. Mezoterapi Çalışması Mezoterapi dünyada bilinen selülit tedavilerinden biridir.Mezoterapi tedavisinde çeşitli ilaçlar kombine vücudun etkilenen bölgesine enjekte edilir. Tüm diğer tedaviler gibi aynı zamanda vücut üzerinde bazı iyi ve yan etkileri vardır.

8. Lazer Tedavisi Lazer tedavisi,selülit azaltılması için kullanılabilir seçeneklerden başka bir tanesidir.Bu seçenek ağrısız ve çok etkilidir. Bu oldukça pahalı bir işlemdir ve herkes göze alamaz.5 ile 6 seansta uygulanması gerekir.Her zaman selülit lazer tedavisi her kişi için benzer etkiyi vermeyebilir.

9. Dinlenme ve Rahatlama Dinlenme ve rahatlama gibi faaliyetlerin her zaman insan için iyi kabul edilir.Bunlar genellikle insanlar için tavsiye edilir ve bu, sadece selülit tedavisinde değil, aynı zamanda kendi hedefleri doğrultusunda kendilerini enerjik ve motive tutmak için tüm insanlar taradından uygulanmalıdır.

10. Diğer Tedaviler Selülit tedavisinde çok etkili olan bazı diğer tedavileri de bulunmaktadır. Ancak her zaman tedaviyi takiben önce doktorunuza danışmalısınız. *Expressotherapy *Masaj Danimarka Traxador Of Yöntemi *Kinesitherapeutic Rulo Kullanımı *Yoğurma Rulo Kullanımı

 

 

 

Etiket Egzersiz Selulitlere bitkisel çözüm masaj Diyet solunum selülit sorunları lazer tedavisi

Kaynak: genelyayin.com

Sağlık