Singapur Formula 1 Gp Yağmur Engel Oldu

Singapur Formula 1 Gp Yağmur Engel Oldu

Singapur Formula 1 GP Yağmur Engel Oldu!

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 17. yarışı, Pazar günü (bugün) Singapur’daki 5.063 km’lik Marina Bay caddesinde 61 tur sürecek. Ancak Singapur’da kötü hava koşulları nedeniyle yarışın startı bir süre ertelendi. Cloudbet

Türkiye saati ile 15:00’te başlaması gereken yarışta, yağmurun sağanak yağışla şiddetlenmesi üzerine bir güvenlik aracı piste girdi. Güvenlik aracının pistte tur atmasının ardından yarışın başlamasının ertelendiği açıklandı. Oyunun ne zaman başlayacağı belli değil. ESPN’e göre her 10 dakikada bir rapor verecek.

İlk olarak 1973 yılında Kanada Grand Prix’sinde kullanılan güvenlik aracı, pistte bir uyarı durumunda aracın hızını sınırlamaktan sorumludur. Pistin güvensiz olduğunu düşündüğünde veya bir kaza olduğunda, arabanın güvenli olduğundan emin olmak için piste gider.

Öte yandan Red Bull sürücüsü Max Verstappen, Singapur Grand Prix’sinde piste çıkarak Formula 1 tarihindeki en erken ikinci şampiyonluğu elde edecek. Hollandalı sürücü Leclerc’ten en az 22, takım arkadaşı Sergio Perez’den en az 13 ve George Russell’dan en az altı puana sahipse, son 5 maçı oyna unvanını taşıyacak.

1990’dan Sonra İlk!

Formula 1, 1990’dan bu yana ilk defa Singapur’a geri dönüş yaptı. Charles Leclerc, ıslak zeminde ve ışıklarda 5 km koşan sıralama turlarında pole pozisyonunu alıyor. Red Bull’dan Sergio Perez sadece 0.022 saniye gerideyken, Lewis Hamilton yarın üçüncü başlayacak.

F1 Dünya Şampiyonası’nda üst üste ikinci dünya şampiyonluğunu kutlamaya hazırlanan Max Verstappen, sıralama turları sırasında şok yaşadı. Hollandalı sürücü, aracın yeterli yakıtı olmadığı için turu terk etmek zorunda kaldı ve Hamilton’ın takım arkadaşı George Russell’ın ikinci çeyrekte elenmesiyle sekizinci sıraya düştü. İngiliz pilot yarınki yarışa 11. sıradan başlayacak. Lance Stroll, yumuşak lastik kullanan Aston Martin sürücülerinden biriydi ve 12. oldu; Aston Martin sürücüsü Sebastian Vettel iki kez pistten çıktı ve 14. sırada elendi. Cloudbet

Spor