Uzun ve Mutlu İlişkileri Cinsel Olarak Ayakta Tutan Olmazsa Olmaz 4 Özellik

Uzun ve Mutlu İlişkileri Cinsel Olarak Ayakta Tutan Olmazsa Olmaz 4 Özellik

Uzun ilişkilerin ayrılmaz bir parçası, seks…

1. Partnerinizle cinsel dürtülerinizin örtüşmesi

s-c1593da06aca73fe05013c9316dae9e71aa386
Saat 23:30, çoğu çiftin genel olarak seks yaptığı zamandır.  İlişkilerinizin ilk zamanlarını hatırlayın. Muhtemelen sabah, öğle ve akşam seks yapıyordunuz değil mi? Seks ilişkinin ilk zamanları çiftler için her zaman önceliktir. Zamanla, önceliğini yitirir ve bu yüzden de zamanla ‘yapılacaklar’ listenizde sonlara doğru yol alır. Ama şu da bir gerçek ki, her mutlu ilişkide de öncelik her zaman sekse verilmez.

“Araştırmalar, ilişkilerinde en mutlu olan çiftlerin genellikle birbirlerinin cinsel dürtülerinin örtüştüğü vücut saatlerine sahip olduklarını gösteriyor.”

s-3dc24f1134e6c852e34e92e1b0e8e4c8cab4fa
İster sabah ister gece olsun, cinsel yaşamının uyumluluğu oldukça önemlidir. İnsanların sadece% 14’ü sabah seksini, % 21’i ise gece seksini tercih ederken geri kalan %65 i ise özel bir zamana ihtiyaç duymadıklarını söylüyor. Bu aslında oldukça önemli çünkü çünkü çiftlerin çoğu seks yapmak istedikleri zamanların birbirleriyle örtüştüğü zamanın seks için en uygun zaman olduğunu düşünüyorlar. Ama şuna da mutlaka dikkat edin, eğer partneriniz de siz de aynı saatlerde seks yapmak isteseniz bile bazen vücut saatleriniz birbirinden farklı olabilir. Böyle bir durumda da cinsel dürtülerinizin birbirinden farklı olduğuna da rastlayabilirsiniz.

2. Yedi günde bir seks yapın

s-8d1b0066446e7af387d6bbca569d812e061d94
Seks zamanla sadece ‘yapılacaklar’ listemizin sonuncusu olmakla kalmaz, aynı zamanda zamanla hayatınızdan tamamen çıkabilir. İlişkinizin başlangıcında her gün seks yapıyorsanız, birkaç yıl sonra sadece ayda bir kez seks yaptığınızı göreceksiniz. 7 günde bir seks yapan çiftlerle, ayda sadece bir kez seks yapan çiftlerden çok daha mutlu olduğu ortaya konulmuştur.

Erkeklerin ilişkide ne kadar mutlu oldukları, en son seks yaptıkları günden 7 gün sonra artan testosteron ile ilişkilidir ve bu nedenle, erkeklerdeki bu dürtü en yüksek olduğunda her 7 günde bir tekrar seks yaparak ilişkiyi taze tutabilirsiniz.

s-933499cfa9ba45f86dd206b0039ff196722bf6
Peki ya kadınlarda durum nasıl? Sıradan bir ilişkide ise erkekler genelde kendilerini tatmin etmek için seks yapıyor kadınları düşünmüyorlar bile. ‘’ABD’deki çiftlerin yalnızca% 36’sı haftada en az bir kez seks yapıyor.” Mutlu ve sürekli bir ilişki için çiftlerin haftada en az 1 kez birbirlerini gerçekten mutlu edecek şekilde seks yapmaları öneriliyor.

3. Aranızdaki kıvılcımı daima canlı tutun

s-a011278ecb2b1175cab9824d7c66bfade01e2e
İster 2, 3, ister 7 yıllık ilişkiniz olsun, her ilişkide aşık olmanın zamanla sevgiye dönüştüğü ve ilk heyecanının geçtiği bir nokta vardır. Bu, çoğu çiftiçin genellikle kırılma aşaması olabilir. Uzun vadeli ilişki yaşayan mutlu çiftler, aralarındaki kıvılcımı canlı tutarlar. İster sıradan ister özel bir gece olsun birbirlerine karşı samimi olmak en önemlisi. Bir ilişkiyi daima diri tutmak ve gerekli önemi göstermek mutlu ve başarılı ilişkilerin anahtarıdır.

4. Birbirinize sarılın

s-24f46febea4e64a7407d18d19cae6fe8dececa
Sarılmak direkt olarak cinsel olmayan bir yakınlık biçimi aslında ama sarılmak, partnerinizin cinsel çekiciliği artırdığı söylenen feromonlarını solumanızı sağlar. “Erkek feromonu androstadienone’u 15 dakika solumak, heteroseksüel kadınları daha fazla tahrik eder ve daha mutlu eder.” Sarıldığınızda da ayrıca aşık olduğunda sıklıkla salınan bir hormon olan oksitosinin vücudunuzdan salgılanmasını sağlar. Beynin analitik kısmındaki aktiviteyi azaltır ve bu da bir ilişkide duygusal istikrar yaratmak için önemli olan empatiyi ve güveni artırır. Tek taraflı sarılma ortalama 3 saniye sürerken eşler arasında daha yaygın olan 20 saniye süren karşılıklı sarılma ile ekstra güçlü bir oksitosin dozu oluşur ve bunun bir ilişkide mutluluk ve sağlığı iyileştirdiği ortaya konulmuştur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Olumsuzluklardan Kurtulun! Zihninizi 10 Yıl Gençleştirmenize Yardımcı Olacak 12 AlışkanlıkVerimliliğinizi Arttırmak İçin Sabahları Yapmayı Bırakmanız Gereken En Önemli ŞeyÖğrenme Daima Devam Eder! Hayatınızı Her Alanda Etkileyecek Edinmeniz Gereken 18 Alışkanlık

Kaynak: kurgusalblog.com

Genel Kültür