Web Tasarımda Gelecek

Web Tasarımda Gelecek

İnternet kullanıcı sayısındaki hızlı artış, İstanbul’un web yazılım alanında dünyaya üretim yapan bir şehir olma özelliğini ortaya çıkartıyor.

Dünyayı bir ülke olarak düşünecek olsam başkentini “İstanbul” yapardım diyor Napolyon.

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’dan, dünyanın yine birçok kentine web tasarım ve proje üretmenin heyecanı ve gururunu 2015’te yaşadık. Avrupa, yazılım teknolojisi alanında bizi yakinen tanıyor ve takip ediyor. Hızla büyüyen ilan içerik siteleri, eticaret uygulamaları ve internet kullanıcı sayısındaki hızlı artış, İstanbul’un web yazılım alanında dünyaya üretim yapan bir şehir olma özelliğini ortaya çıkartıyor.

Günümüz teknolojileri şu an için mobil uygulamalar üzerine geliştirilse de, gelecekte bunların yerini yapay zekâ alacak. Özellikle yapay zekâ alanında yazılım ağırlıklı servis sektörü elemanına ve pazarlamacılara ihtiyaç duyulacak.  Avrupa son dönemlerde daha çok tüketim toplumu haline gelmiş iken gelişmekte olan ülkeler yazılım üzerine yatırımlarını hızla arttırmakta. Bu yatırımlarda bilgi birikimi ve nitelikli bilgiye sahip olma gücü birinci plandadır. 

Her geçen gün yeni bir uygulama mimarisi geliştirilmekte ve web üzerinde yayımlanan siteler bu yeni teknolojileri kullanmaya yöneltilmektedir. Akabinde bilgisayar bu teknoloji ile bağlantılı olarak gelişmekte, kullandığımız internet tarayıcılarının bile sürümleri 11, 12 ,13 nolu sürümlere ulaşmışken web site oluşturma teknolojilerinin de bundan nasibini almaması düşünülemez. 

​Şu an için yılda 1000 üzerinde yurt dışına web sitesi satmayı hedefliyoruz. Geçmişten bu güne 4000 üzerinde yurt dışı web sitesi satış başarısı olan firmamız, kurulduğu 2009 tarihi itibari ile eticaret, responsive ve mobil uyumlu siteler üzerinde uzmanlaşmış ve her sene son yazılım metotlarına uygun yeni yazılım mimarileri geliştirmektedir.

Artık Google üzerinde de mobil uyumlu olmayan sitelerin listelenme olanağı olmayacaktır. Bu nedenle geçmişteki müşterilerimizin memnun kaldıkları web sitelerini, yeni teknoloji sitelere hızlı bir şekilde 2015 yılının sonuna kadar güncelledik.  Böylelikle 2016’ya girerken responsive olmayan hiçbir tasarımı geride bırakmadık. 

Ayrıca Paralax sitelerin ilk geliştiricilerinden biri olarak bu sitelerin gelecekte daha dinamik yapılarda ve hatta tarayıcılara entegre olarak çalışmaya başlayacağını söyleyebiliriz. Web, var olduğu günden bu güne kadar gelişimini hızla sürdürmektedir. Bizler bunun bir parçası olmak durumundayız. Günümüzde işlerimizin çoğunu artık web sitesi üzerinden yapar duruma geldik. Tam da bu noktada mobil uygulamalar işlerimizi daha da kolaylaştırmaya başlamışken, web sitelerinin de mobil olması kaçınılmazdı. Marenova Bilişim, mobil siteleri tek bir omurgadan çalıştıracak şekilde ARGE çalışmalarını 2013’te tamamlamış ve sonraki yıllarda tüm eticaret ve kurumsal konsept web sitelerinde, responsive adını verdiğimiz bu yeni teknolojiyi kullanan sayılı şirketlerden biridir. 

Kaynak: blog-genel.com

Teknoloji