Yol Arkadaşım İsimli Türk Yapımı Film Serisi

Yol Arkadaşım İsimli Türk Yapımı Film Serisi

Yol Arkadaşım İsimli Türk Yapımı Film Serisi

Yol Arkadaşım isimli Türk yapımı olan film serisi Netflix platformunda yer alan bir filmdir. Yol Arkadaşım isimli film serisi 2 adet filmden oluşmaktadır. Bu filmlerin ilki, 27 Ekim 2017 tarihinde yayımlanmış olup, Türk asıllı bir filmdir. Film, komedi türü içerisinde yer almaktadır. Yol Arkadaşım 1 ve Yol Arkadaşım 2 filmlerinin oyuncuları da hemen hemen aynıdır. Konularında farklılıklar olan filmler, birbirlerinin devamı niteliğindedir. Filmlerin ikisi de Netflix platformunda yer almaktadır. Filmde oyuncu olan Oğuzhan Koç aynı zamanda da filmin müziklerini yapmıştır. Netflix platformunda yer alan bu filme Netflix’in alternatifi olan internet sitelerinden de erişim sağlanabilir. Bu alternatif sitelere ise netflix film izle ya da netflix izle gibi arama etiketleri ile ulaşım sağlanması oldukça kolaydır.

Yol Arkadaşım 1 ve Yol Arkadaşım 2 Filmlerinin Konuları Nelerdir

Yol Arkadaşım 1 ve 2’den oluşan bu film serisinde oyuncular hemen hemen aynıyken konular da bir birbirinin devamı niteliğindedir. Yol Arkadaşım 1 filminde Onur adındaki karakter başarısız olan bir ilaç mümessilidir. Onur, Kurban Bayramı’na 3 gün kala kendine bazı hedefler belirler. Bu hedefler ise Ayvalık’a gidip kız arkadaşının ailesi ile tanışmak, kovulduğu işini geri kazanmak ve bu hedefleri de yol arkadaşı olan Şeref’e rağmen başarmaktır. Onu, bu filminde bir telefon uygulamasında tanıştığı arkadaşı Şeref ile macera dolu bir yolculuğa çıkar. Yol Arkadaşım 1 filminin konusu bu şekilde iken Yol Arkadaşım 2 filminin konuları da buna benzer nitelik taşır. Yol Arkadaşım 2 isimli filmde ise Onu ve Şeref karakterleri yapmış oldukları Ayvalık yolculuğunda aralarında sıkı bir bağ kurarlar. Bu bağ kurma esnasında başlarından bin bir macera geçmesine rağmen artık birbirlerine daha da kenetlenmişlerdir. İkili son bir yıl içerisinde ev arkadaşı olmaya da karar vermişlerdir. İkili bunun üzerine işlerinin ortak olması ile beraber bir turneye çıkarlar. Çıkmış oldukları bu turne aşk, macera, sevgi ve eğlence dolu geçecektir.

Yol Arkadaşım Film Serisi Nerede Çekilmiştir

Yol Arkadaşım 1 ve 2 filmlerinin mekanları farklı olsa da bölge olarak hemen hemen aynıdır. Yol Arkadaşım 1 filminde, film çekilerinin belirli bir kısmı İstanbul’da geçer ve daha sonra Ayvalık’ta devam eder. Serinin bir diğer filmi olan Yol Arkadaşım 2 filmi ise kıs bir kesitini İstanbul’da geçirerek çekimlerin geri kalanına İstanbul-Ayvalık yolu, Balıkesir ve Ayvalık’ta devam edilmiştir.

Genel Kültür